IV Podhalański Dzień Kariery

IV Podhalański Dzień Kariery

Dział Promocji, Współpracy i Monitorowania Karier Zawodowych PPWSZ w Nowym Targu organizuje IV Podhalański Dzień Kariery, który odbędzie się 18 marca w godz. 10.00-15.00 w centrum Dydaktyczno-Bibliotecznym PPWSZ.

czytaj więcej »

wydarzenia

Czarny Dunajec: 17-latek wyrzucony za poglądy z katolickiej szkoły. Domaga się legalizacji marihuany

17-letni Damian Jaworski został wyrzucony z Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego im. św. Jana Bosko w Czarnym Dunajcu, bo publicznie deklarował, że jest zwolennikiem legalizacji marihuany i próbował zorganizować w Zakopanem Marsz Wyzwolenia Konopi.

ak informuje "Polska Gazeta Krakowska", decyzję o usunięciu go ze szkoły podjął ksiądz dyrektor Wojciech Strzelecki, a poparł ją komitet rodzicielski oraz samorząd uczniowski.

Poszło o poglądy nastolatka. Program wychowawczy liceum oparty jest na wartościach chrześcijańskich i systemie prewencyjnym św. Jana Bosko. Tymczasem 17-latek zasłynął na Podhalu, jako organizator Marszu Wyzwolenia Konopi w Zakopanem. To inicjatywa grupy Wolne Konopie, która domaga się m.in. legalizacji posiadania narkotyku - marihuany - na własny użytek i zezwolenia na hodowlę konopi indyjskich na własny użytek. Dyrekcja szkoły katolickiej, w której uczył się od września Damian Jaworski uznała, że jego poglądy są "niezgodne z duchem szkoły".

- Zostałem wezwany do gabinetu i otrzymałem ultimatum: albo zrezygnuję z organizacji marszu, odłączę się od Wolnych Konopi i zmienię swoje poglądy, albo zostanę automatycznie wyrzucony ze szkoły. Oczywiście nie zmienię poglądów, bo mam prawo do poglądów, a ksiądz dyrektor mi tego zabrania, więc powiedziałem, że nie ma takiej możliwości i wtedy zostali wezwani moi rodzice i powiedziano im, że mają przyjść i wziąć moje papiery ze szkoły. Gdyby to zrobili, wiązało by się to z tym, że sam opuszczam szkołę i rezygnuję. Powiedziałem rodzicom żeby nie szli, że jeśli chcą mnie wyrzucić, to żeby wysłali mi papiery na adres i napisali uzasadnienie. Potem ksiądz wydzwaniał do nas po kilkanaście razy prosząc ich, żeby przyszli po papiery - tak swoje szkolne perypetie opisuje Damian. - Ja tej sprawy nie zostawię, jeśli trzeba będzie to skieruję ją do sądu. To jawna dyskryminacja - zapowiedział w rozmowie z dziennikarzami, w Zakopanem, podczas nieudanego marszu.

W piątek Damian nie został wpuszczony na teren szkoły. - Jestem oburzony decyzją dyrektora. Kilka dni temu, jeszcze przed oficjalną decyzją o moim wyrzuceniu, wysłałem pismo ze skargą do kuratorium oświaty. Ksiądz łamie moje konstytucyjne prawo do wolności poglądów. Żyjemy w państwie prawa. Jeżeli w mojej sprawie nie pomoże kuratorium, będę odwoływał się do sądu - powiedział w rozmowie z "Polską Gazetą Krakowską" Damian Jaworski.

Kuratorium Oświaty ma zabrać głos w tej sprawie na początku tego tygodnia.

r/

« powrót

zobacz także

komentarze

młoddy

B.: kolejny "wszystkowiedzący" znawca... Nie wiem do jakich szkół chodziłeś, ale ja w żadnej do której chodziłem nigdy nie słyszałem, żeby ktoś czytal na początku roku statut szkoły... Choć wątpię żeby w statucie jakiejkolwiek szkoły było napisane wprost "zakaz wyrażania swoich poglądów" Skąd wiesz, że napisał to kolega tego Damiana? Tak, jestem w stanie sobie wyobrazic sobie sytuacje "zmieniaj poglądy albo wypad" - w tym kraju wszystko jest możliwe. Słyszałeś, żeby ktoś chciał zalegalizować pedofilię? Mam nadzieję, że nie, więć pewnie jest to złe. legalizacja heroiny?osobiscie nie spotkałem się z takim hasłem. a legalizacji chce spora liczba osób, więc warto by się zastanowić nad tym, dlaczego? No ale wiadomo: Polska=ciemnogród, wiara w bezsensowne stereotypy

Hendryk

Katolicka, czyli niepubliczna ? Sam taką wybrał ... Osobiście jestem zwolennikiem depenalizacji marihuany ... Ale weźmy taki przykład. Marsz Wolnych Konopi. Stadko wrzeszczących, ujaranych nastolatków, którzy zamiast składnie wyjaśniać swoje racje to bełkoczą coś o wolności. Chcemy legalizacji ? Rozmawiajmy, udowadniajmy, że to słuszna sprawa, a nie róbmy z siebie idiotów. Damian wybrał szkołę katolicką, zaakceptował jej regulamin, a teraz tworzy problemy i chce się odwoływać do różnych instancji. Przypomina mi to sytuację, w której wchodzimy do MPK bez biletu, a potem wrzeszczymy, że kontroler zatrzymując nas siłą łamie nasze konstytucyjne prawa :) ...

młoddy

kriss: dlaczego twierdzisz, że nie chce pomocy?

młoddy

kriss: yyy? on nie chce pomocy?

Traktorzysta dziś nie dżysta

Mało brakło, a byłoby zezwolenie władz szkoły na chodowanie następnego ćpunka. Dobrze zrobili że go wywalili!

ktoś

choć jestem z Czarnego D . i znam dobrze D.J to powiem krótko.. niech się chłop ogarnie !!! i dobrze ks.Wojtek zrobił!!

Ania :)

Do Kriss Sam jesteś bez sensu. Napisałam mój komentarz tylko na podstawie tego artykułu, a w nim nie ma wątku o pomaganiu tylko o warunku. Więc skąd ja mogę wiedzieć jak było? Tak naprawdę nikt z nas tu obecnych pewnie nie wie jak było naprawdę, a Pan który to napisał mógł wiele zmienić, wedle własnego uznania. No ale jeśli piszesz że mu pomagali no to bardzo przepraszam, ale mam też taką nadzieję że zrobili wszystko co było możliwe żeby mu pomóc, a nie po prostu pozbyli się niewygodnego problemu. Myślę również że jaka by to nie była szkoła czy Salezjańska czy zwykłe LO to jakieś wsparcie i pomoc temu chłopakowi się należy nawet jeśli jemu się wydaje że on tej pomocy nie potrzebuje. Ponieważ taka poważna instytucja jaką jest szkoła, mimo wszystko powinna stanąć na wysokości zadania.

Jędrek

Kriss to jest pomoc jak ktoś Ci powie: zmień poglądy, albo wypad? No troszke dziwna ta pomoc jak dla mnie.

m

każdy ma prawo do własnych poglądów i w tym popieram Damiana ale nie jestem zwolennikiem legalizacji marihuany

mr baker's

totalna porażka pozdrowienia od 2T rbk

B.

Panie Tomaszu Jaromin..... i inni. Czy ktoś z Was pomyślał, że ten artykuł jest napisany w oparciu o relację kolegi Damiana? Skąd wiecie, że ksiądz z nim nie rozmawiał? I w ogóle jak Wy to sobie wyobrażacie? "Damian zrobisz tak jak mi się podoba albo wylot!"? Nie bądźcie śmieszni. Sami widzicie, że chłopak idzie w zaparte. Pomyśleliście, że trzymanie w szkole ucznia, który łamie zasady statutu szkoły pociąga za sobą konsekwencje? Nie. Wielu pisze o biednym Damianie, który przecież MIAŁ PRAWO wyrażać swoje poglądy. Ludzie! Co za bzdura! On chciał wziąć udział w marszu, na który władze nie wyraziły zgody, ale sam domaga się respektowania prawa wobec niego (choć ja nie widzę, żeby go łamano wyrzucając chłopaka ze szkoły). Statut szkoły zna każdy uczeń, czyta się go na początku roku szkolnego. Nie zgadzasz się z nim? Zmień szkołę, a nie strasz później sądem. A argumenty niektórych za zalegalizowaniem trawki... no cóż.. zalegalizujmy wszystko! Co się będziemy ograniczać do trawki!

magnolia

Polska tolerancyjny kraj!!!,tego uczą w szkole!!!! tylko nie wolno mieć swojego zdania!!! Gratuluje!!

kriss

wiesz co Ania straszne glupoty gadasz...jak mu maja pomoc skoro on tej pomocy nie chce...bez sensu to co piszesz...!:/

K44

demokracja zasrana!!!!!ludzie jesteście wredni!!! W tej Polsce nigdy nie bedzie dobrze!!!

młoddy

I znowu się dyskusja zrobiła ;) Słyszał ktoś kiedyś o prohibicji na alkohol w latach 30 w USA? Władza myślała, ze dzięki temu zniknie problem alkoholizmu. I co się stało? Przypadki osób chorych na alkoholizm (bo to choroba) się zwiększyła, było wiele zatruc spowodowanych alkoholem, gdyz nikt nie kontrolował produkcji, a zamiast tego, żeby zarabialo państwo (przez akcyze) zarabiała mafia Zdrowy bo pije mleko wprost od krowy: wiesz, że napisałeś argumenty ZA legalizacją? Spytasz: Jak to? Otóż rzeczy, które wymieniłeś występują po zmodyfikowanej chemicznie marihuanie. Po co się modyfikuje trawke? żeby dawała mocniejszego kopa, ale jakie to subs, to wie tylko mafia, którą trawke produkuje. Gdyby zalegalizowane to produkcją marihuany zajęły by się jakieś instytucje/firmy, a państwo by mogło kontrolować (np. może przez Sanepid) hodowlę. Oczywiście po normalnej, "czystej" marihuanie bez chemicznych "dodatków" także coś takiego występować, ale nie aż w takim stopniu... Obiektywnie i na temat: dobrze powiedziane.

bzyk

Prawdziwy europejs wyrasta. Skok na kasę jak Alicja Tysiąc? Wstyd Damianku, wielki wstyd.

Sandra

Masz rację kolego.! Tak trzymaj.! ;)

ivon

Polska owszem schodzi na psy,dyrekcja ma władzę więc pozbywa się 'niewygodnych' tak przecież najprościej ale to nie jest rozwiązanie,chłopak ma prawo do swoich poglądów to tak jakby ktoś kłócił się na temat interpretacji wiersza. nie jestem zwolenniczka narkotyków,ale w Konstytucji zapisane są "Prawa i wolności obywatela" w których pisze "wolnośc wyznania religii oraz różnych poglądów politycznych społecznych" walcz chłopaku!

Tomasz Jaromin

Szanowny Panie Dyrektorze Z wielkim zdziwieniem i niedowierzaniem przeczytałem informację w prasie o wydaleniu ze szkoły Pańskiego ucznia Damiana Jaworskiego. Pańska decyzja wg mnie jest niezgodna z naukami chrześcijaństwa i zabija ducha demokracji w umyśle młodego człowieka. Damian Jaworski miał odwagę publicznie wygłosić swoje poglądy. Co więcej, podjął się organizacji manifestacji na co odważyłoby się mało osób dorosłych. Abstrahując, czy poglądy wyrażane przez Damiana są zgodne z Pańskimi czy też wręcz przeciwnie, należy się Damianowi szacunek za umiejętność korzystania z praw jakie daje nam ustrój demokratyczny. Co powinien zrobić dobry dyrektor szkoły w takiej sytuacji? Np zorganizować debatę w szkole, wysłuchać racji obu stron. Pan tymczasem postanowił pokazać siłę, niszcząc w tym człowieku ducha demokracji. Zachował się Pan jak władza w poprzednim ustroju pozbawiająca ludzi pracy, mieszkań za wygłaszane poglądy. Czym jest marihuana? Używką mniej szkodliwą od alkoholu, który spożywał nawet Jezus. Używana z umiarem nie czyni żadnej szkody (zapraszam do lektury naukowej np raport WHO). Bezsensem jest karanie ludzi więzeniem za jej posiadanie, gdyż każda prohibicja czyni więcej szkody niż wolny obrót. Prohibicja podnosi cenę zakazanego towaru o setki czy nawet tysiące procent. Brak możliwości zakupu towaru nie zmniejsza popytu na ten towar. W efekcie oddaje się potężny rynek światu przestępczemu. Giną ludzie w wojnach narkotykowych, zwykli użytkownicy są wyjęci spod prawa i tracą do niego wszelki szacunek. Zaden zakaz nie rozwiązuje problemu popytu. Jedyne działania odnoszące skutek to edukacja. Pańska decyzja nie ma z nią nic wspólnego. Jeżeli jest Pan tak silnie przekonany o sile swoich poglądów, powinien Pan mieć odwagę stanąć przed tym człowiekiem i całą szkołą i wziąć udział w dyskusji. Wg mnie zwyczajnie Pan stchórzył. Wyrządził Pan krzywdę Damianowi, wyrządził Pan krzywdę własnej szkole, wyrządził Pan krzywdę Kościołowi. Z poważaniem Tomasz Jaromin zaangażowany w MWK w Katowicach

Zdrowy bo pije mleko wprost od krowy

Marihuana, toż to samo zdrowie! :D Jak donosi Psychcentral.com najnowsze badania wykazały związek pomiędzy doznaniami psychotycznymi (urojenia, omamy) a paleniem marihuany. Profesor John McGrath z Uniwersytetu Queensland w Australii przebadał 3801 osób urodzonych w latach 1981-1984. Zostali oni zapytani o zażywanie marihuany oraz za pomocą metod kwestionariuszowych i wywiadu sprawdzono występowanie objawów psychotycznych. Uzyskane wyniki wskazują, że w porównaniu do tych którzy nie mieli styczności z narkotykiem, zażywający marihuanę dwukrotnie częściej zapadali na schizofrenię i inne nieafektywne psychozy oraz mieli czterokrotnie wyższe wyniki w kwestionariuszu badającym występowanie urojeń. Badaniem objęto osoby zażywające ten narkotyk co najmniej przez kilka lat Badacze wskazują również na złożony związek pomiędzy objawami psychotycznymi a używaniem kanabinoli: mający doznania psychotyczne we wczesnym okresie swojego życia, częściej sięgają po marihuanę co może skutkować rozwinięciem się zaburzeń psychotycznych (np. schizofrenii) w przyszłości. Większość osób, które trafia na oddział psychiatryczny, na którym pracuje z objawami psychotycznymi, miało w przeszłości lub aktualnie ma do czynienia z narkotykami. Najczęściej to marihuana właśnie, amfetamina lub kokaina. Właściwe nader rzadko zdarza się ?czysta? tzn nie związana z substancjami psychoaktywnymi psychoza. Pacjenci, zazwyczaj młodzi ludzie, doświadczają rozbudowanych urojeń i realnych omamów (zwykle o charakterze słuchowym) Ustępują one zazwyczaj po kilku lub kilkunastu dniach, nierzadko jednak utrzymują się dłużej. Pacjenci tacy doświadczają również znaczących problemów z koncentracją uwagi, zaburzeń pamięci trwałej i długotrwałej a niekiedy dochodzi u nich do organicznych zmian w ośrodkowym układzie nerwowym Marihuana i inne narkotyki często stanowią czynnik spustowy np. dla schizofrenii paranoidalnej. Leczenie jest znacznie trudniejsze gdy wiąże się z uzależnieniem. Wielokrotnie zdarzało się, że pacjenci po opuszczeniu oddziału, zarzucali leczenie i nadal zażywali narkotyki co w krótkim czasie prowadziło do znaczącego pogorszenia się ich stanu. Wokół marihuany narosło wiele mitów; najczęściej spotykam się z tym dotyczącym znikomej szkodliwości jej zażywania lub wręcz prozdrowotnych właściwościach. Badania takie jak te, powinny skłaniać do głębszej refleksji nad marihuaną i skutkami jakie za sobą niesie ich zażywanie.

pawel

Popieram w 100% Timka i Anię . Chłopakiem powinien zająć się kurator a rodzicami sąd rodzinny . Ja też mam prawo do swoich poglądów i popieram dyrekcję szkoły

nagietek

nie jestem za legalizacja ale każdy ma prawo do swoich poglądów!!! Jak tak dalej pójdzie to będą wyrzucać za wszystko!

Ania :)

Jesteście nienormalni. Dobrze że go wyrzucił? No nie wydaje mi się. Chodziłam do tej szkoły i coś o niej wiem :/ Wydaje mi się, że jeżeli to jest szkoła chrześcijańska to powinna pomóc temu chłopakowi, wyjść z nałogu, rozmawiać z nim o tym co robi, czym to grozi. W jakiś sposób go nawrócić, a nie stawiać warunki że jeżeli nie zmienisz poglądów to Cię wyrzucimy. Co to ma być niby? Tak się nie postępuje z dzieckiem bo to jest jeszcze dziecko jakby nie patrzeć. Ten chłopaczek musi czuć coś do Boga do tej wiary skoro się do niej wybrał, więc wydaje mi się że sam Bóg nie chciałby aby jego powiernik czyli ksiądz wyrzucił tego chłopaka, raczej wolałby aby go nawrócił. Dużą winę odgrywają tutaj też rodzice. Ktoś powinien im wytłumaczyć co może zrobić trawa z człowiekiem. Możecie się zgadzać ze mną albo i nie, ale takie jest moje zdanie :)

?????

Ciekawe, jak się ustosunkuje Kuratorium. Oczywiście będzie albo pośrodku sprawy, albo powie, że ćpun ma prawo do nauki, ale nie powie, że nie koniecznie w ej szkole. Kuratrem jest osoba z PO (jeśli znów go nie zmienili), to będzie go popierać.

Bless

timek - to wyjedź sobie gdzieś do ciepłych krajów czy co ty tam wolisz :)

ania

Szkoła ma swój regulamin,chyba żeście wszyscy zapomnieli.Można być skreślonym z listy uczniów za palenie papierosów,picie alkoholu,złe podejście do nauczycieli i uczniów itd.Zostaje obniżona nota ze sprawowania i taki delikwent nie ma co robić w szkole.Jeszcze tego brakuje aby uczeń dyktował szkole,że mu wszystko wolno i szkoła nie ma nic do tego.Wszystko mu wolno w domu jak rodzice mu pozwolą i jak ktoś nie doniesie do dyrekcji.Regulamin szkolny istnieje dziesiątki lat i nie myślę aby kiedyś go zmieniano.Niedługo zażądają aby w szkole zrobić burdel i potrzebna im będzie pusta klasa,jak się nie zgodzi dyrekcja to pójdą do sądu.Od czego ten ojciec z matką ,patrzą co im pod nosem wyrasta i nie reagują?A ten g***rz chciał z siebie zrobić bohatera i wziął się za to co nie trzeba a nie za naukę.Ciężko mu będzie dostać się do innej szkoły bo opinia za nim pójdzie.Ale może lepiej jak znajdzie sobie robotę bo studenta to już z niego nie będzie.

timek

No i prawidłowo! Takie zachowania trzeba tępić! Chce palić, ma szengen i niech zmyka do Holandii, a tam może palić ile chce. Szanujące się szkoły, nie powinny trzymać w swoich szeregach osób ośmieszających ich. Jeszcze brakuje mu napisu na czole JP i ogólnego niezadowolenia z warunków panujących w Polsce. Jeśli jest pełnoletni (o ile jest) to niech się pakuje i za granice... Ja nie chce dziadostwa w moim kraju!

PasterzPPP

Oczywiście Instutucja KK pcha palce między drzwi myśląc że zawiasy w pełni należą do nich. Trzeba sprawdzić czy jest to zgodne z prawem takie wywalenie.

Ktos wszechobecny:)

Damian nie bylby pokrzywdzony, gdyby zachowal swoje poglady dla siebie, a nie glosil ich wszech i wobec. Wszystko byloby jasne, ani dyrekcja, ani Ty mlodziaku nie mielibyscie problemu. Zawsze trzeba znalezc kompromis, niekiedy nawet w glowie, a nie szukac poparcia wsrod ludzi. Ludzie sa tolerancyjni dopoki nie dowiedza sie o pewnym fakcie ktory dziala przeciwko nam. A co do legalizacji to nie popieram, popieram natomiast dekryminalizacje by wlasnie tacy ludzie jak on nie byli karani, nie szli do wiezien za posiadanie na wlasny uzytek pewnej ilosci specyfiku typu ziele. Kto inny jak nie my zaplacimy za proces sadowy, za prace organow scigania czy za utrzymanie wieznia za kratami. Jak widac same paradoksy, ale jednak najpierw pomyslec a pozniej dzialac sie oplaca;) Masz przestroge na przyszlosc, zycze Ci powodzenia i nabrania troszke oleju do glowy.

Orcyk

Ja trawki nie pale ale ten chlopak ma prawo popierac legalizacje trawki. Co to ma do szkoly? On w szkole nie pali. Jezeli przyszedlby do szkoly nacpany, to powinni go wtedy wylac. Dlaczego dyrektor nie wywali tych uczniow ktorzy pija wode? Woda powoduje wiecej szkody niz trawka ale nikt nie robi wielkiej sprawy z tego. Ta sprawa bedzie bardzo interesujaca jak wejdzie do sadu. Nie dziwcie sie jezeli chlopak wygra.

TomiSZ

Ja zabierajac glos w tej sprawie powiem krótko: Bog stworzyl ta rosline to dlaczego czlowiek zakazuje jej rosnac? To przeciez przeciwne nawet naukom katolickim. Ot paradoks kolejny...

nt

wedlug mnie chlopak ma racje jest to brak tolerancji, kazdy ma prawo decydowac o sobie, ksieza maja takze swoje poglady i im nikt nie wchodzi w parade, wiec o co kaman??? brak wolnosci slowa i ogladow??? wedlug mnie to jest popie... lepiej sluchac ogolow i zyc tak jak kazdy??? kazdy jest inny i ma prawo kierowac swoim zyciem i robic co chce!!!

ewunia8825

popieram dyrekcje tej szkoły a jemu jak sie nie podoba nie szkoła katolicka i zasady które tam obowiązują to niech zmieni szkołę. wcale nie musiał tam iść. biedny pokrzywdzony uczeń z nowoczesnymi poglądami.......ech......

Obiektywnie i na temat

Jesteście obłudni. Całe szczęście, że to Bóg nas będzie sądził, a nie jakiś od siedmiu boleśni klecha. Jeśli w jego mniemaniu Damian popełniał grzech czy tam jak już to zostało nazwane, działał niezgodnie z chrześcijańskimi wartościami, to powinien mu to wytłumaczyć, próbować mu to wytłumaczyć w rozmowie, a nie stawiać ultimatum. On miał go poprostu gdzieś, chwasta trzeba usunąć i tyle, a przypowieść o tym, że jedna nawrócona owieczka jest lepsza niż 99 już nawróconych, to co?? Niczym się on i jemu podobni także tu sie wypowiadający nie różnią od biblijnych faryzeuszy. Nikt nie jest bez grzechu, ale na dobrą sprawe ten chlopak nic nie zrobil, wedlug niego marichuana nie jest niczym zlym nikt mu tego nieuswiadomil, prosciej jest wywalic ze szkoly. Tez mi metody wychowawcze, powinni zamknac ta szkole z takim podejsciem do ucznia

młoddy

On chodzi do tego liceum katolickiego? obstawiałem jakąś zawodówkę ;) to oczywiste, że jego poglądy nie pasują do profilu szkoły, ale to jeszcze nie powód by go z niej wywalać. Po to były strajki w stoczni Gdańskiej, okrągły stół itd żeby każdy mógł powiedzieć, co mu leży na wątrobie... linnea: włącz TV (np. jakieś wiadomości albo programy interwencyjne) i powiedz, czy dalej myślisz, że nie żyjemy w państwie prawa...

Andrzej

Niestety ale Damian nie masz racji ! Jeżeli Twoje poglądy są inne od statusu szkoły do której się zapisałeś czyli wiedziałeś ze jest to szkoła o nauczaniu katolickim czyli wyznaniowym nie jest to dyskryminacja szkoły wobec Ciebie. Lepiej niech rodzice zabiorą papiery i przeniosą Cie do publicznej szkoły państwowej gdzie możesz wygłaszać takie poglądy jakie chcesz.

jack

włoski ci jeszcze nie urosły,pewnie jeszcze nie słyszałeś o polskich wieszczach,a konopie byś sadził.Weż motykę i grabki przejdż na ogrodnictwo bo przy twoim rozumie liceum i tak byś nie ukończył

LeiTo

Ilu ludzi zgineło przez zas*** dopalacze a marihuana kogo zabiła nikogo ponieważ dopalacze to chemia a zioło rośnie z ziemi ale wszystko jest na opak... trzymam kciuki za ciebie Damian

Bob

To wy wszyscy macie poprzewracane w glowach jesli myslicie ze ten chlopak nie ma racji ! LeGaliZe

FranekBaca

Wiecie cokolwiek o marihuanie? Wiecie tylko to co wam w tv powiedzieli, że to narkotyk, a narkotyki sa zle bo zabijaja. Sprawdzie sobie definicje narkotyku, a zobaczycie ze alkohol, ktory KAŻDY Z WAS spożywa to też NARKOTYK. Wiec trzeba go zdelegalizować bo jest zły i zabija! Ale jak to? Wesele bez wódki? Weekend bez piwka? Coś jest nie tak... Nazywacie Damiana narkomanem a sami nimi jestescie. Tylko że on woli sobie zapalic marihuane co zreszta sluszne, bo szkodzi ona mniej, uzaleznia mniej, i czuje sie po niej lepiej niz po wódzie, bez porannego kaca. Wielki szacun dla Damiana ze podjął próbe uświadomienia upartych jak góry Górali z Podhala, którzy słyną z zamiłowania do legalnego narkotyku zwanego GORZOŁECKOM! A do wypowiadających sie tu ludzi mam jedna prośbe: poszperajcie troche w internecie na temat marihuany np. slynny raport WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) itp., i nigdy nie wypowiadajcie się na tematy o których nie macie pojęcia. Szczęść Boże!

Różnica

A tu taka ciekawostka. Wchodzę sobie na stronę liceum w CD i widze napis: "Publiczne salezjańskie liceum..." Wchodze w wikipedię, a tu jest napisane: "Szkoła publiczna ? szkoła założona i prowadzona przez podmiot publiczny (państwo, samorząd terytorialny) i utrzymywana ze środków publicznych (z budżetu państwa lub jst.), a więc odwrotnie niż w przypadku szkoły prywatnej." Więc tu pytanie do niektórych komentujących. Kto ma racje? Wikipedia czy Wy? Zaraz sprawdze w encyklopedii może ona prawde powie;]

Jędruś

Droga Pani Zosiu, a pani widziała kiedyś człowieka uzależnionego od marihuany? Z pewnością nie, ponieważ jak mi wiadomo i podają tak rózne organizacje rządowe, światowe itd. że nie da się uzależnić od tej używki. Niestety dla was (osób anty), ale takie są fakty, a swoimi wyssanymi z palca komentarzami takiego typu ośmieszacie się i pokazujecie swą niewiedze w tej dziedzinie. Jak widze takie wypowiedzi z jednej strony mam ubaw jak widzę jacy jesteście wszystkowiedzący, a z drugiej strony płakać mi sie chce, że żyje w kraju z ludźmi którzy są tak nieustępliwi i nie przyjmują wiadomości, które nie sa po ich myśli.

buba

Wolność słowa to jedno, a dobre wychowanie i szacunek dla ludzkiego życia to drugie.Niedługo jakiś kolejny bałwan zacznie nawoływać do zabijania np. tych, którzy noszą dresy i może jeszcze będzie chciał to zalegalizować, a społeczeństwo ma mu na to pozwolić, bo mamy wolność słowa??? Ludzie zastanówcie się, co mówicie i piszecie. Myślę, że takich degeneratów jak ten trzeba przykracać. Z tą wolnością słowa jest jak z alkoholem- jest dostępny, ale to od nas zależy, czy go wypijemy z umiarem, czy też się zachlejemy. Tego umiaru przy haśle "wolność słowa" zupełnie zabrakło temu pożal się Boże uczniowi.

CHWMG

Walcz o swoje! :)

Batman

Salezjańskie liceum w Dunajcu o ile mi wiadomo jest szkołą prywatną. Jak chciałeś Damianku bez problemu promować maryśkę to trzeba było iść do szkoły publicznej. Idąc do szkoły prywatnej godzisz się z poglądami, jakie ta szkoła reprezentuje. Oficjalnie wypiąłeś się na te poglądy w blasku fleszy, więc zostałeś ze szkoły wydalony. P.S. Po co szkole katolickiej taka wizytówka, jak uczeń promujący publicznie narkotyki? P.S. 2 Z drugiej strony dlaczego twoje poglądy Damianku miałby być ważniejsze niż poglądy księdza dyrektora?

KNT

Hipokryci prości jesteście... Marycha nie robi tyle szkody w organizmie nie robi tyle tragedii co alkohol a nazywacie go ćpunem? bo raz na jakiś czas zapali zioło? To Ty jeden z drugim jak co 2 dni pijesz piwo mówisz że jesteś alkoholik mam rozumieć? Sam nie palę tego ale ludzie jesteście nie w temacie... %% robią więcej szkody a są legalnie sprzedawane...

ewunia8825

i ja popieram dyrekcje tej szkoły

ławnik

Bardzo dobrze szkoła postąpiła wyrzucając małolata ze szkoły,jeszcze trochu, a na ulicy spokojnie się człowiek nie poruszy bo smarkacze w papmersach zaczną rządzić, musi on mieć wspaniałych rodziców.

matka dorosłych córek

Szkół na Podhalu mnóstwo, niech poszuka takiej gdzie go będą chcieli. We łbach się małolatom przewraca, widać rodziciele bezstresowo wychowywali syna i dają mu pełną wolność poglądów. Pogratulować skutków wychowawczych. Żałosne.. a najżałośniejsze że robi się kolejną medialną aferę z "widzimisię" smarkacza.

@

Ten chłopak jest chyba jakiś szurnięty. Często się zdarza, że uczniowie "walczą" o swoje prawa i kuratorium nasyłają, ale obowiązków swoich nie znają. Jako rodzic, sama nie chciałabym, aby taki chłystek był w jednej klasie z moim dzieckiem. A kuratorium jak zwykle stanie po stronie ucznia, bo teraz to chyba ogólnie jakaś nagonka jest na nauczycieli. Myślę, że kiedyś rodzice takich uczniów pójdą po rozum do głowy i przestaną wychowywać bezstresowo.

Nowotarżanin z wyboru

To nie dyskryminacja. Możesz sobie wybrać inne liceum które będzie bardziej pasowało do twojego światopoglądu. Trzeba być naprawdę opóźnionym by pchać się akurat tam, gdzie uznawane są dokładnie odwrotne wartości. To nie dyskryminacja tylko zwykła złośliwość. Jak ktoś lubi lody pistacjowe a nie ma ich akurat w lodziarni to co ? Dyskryminowany jest przez lodziarnię i podać ma ja do sadu? Lepiej byś zajął się nauką a nie pierdołami.

linnea@onet.eu

jak uważasz małolacie że żyjesz w państwie prawa to się puknij w łeb a jak poszedłeś do szkoły katolickiej to przestrzegaj zasad a jak ci się nie podobają te zasady to idź sobie do szkoły państwowej a najlepiej to kup sobie worek trawy i pal,pal,pal aż padniesz

maggot

brawo... to się nazywa wolność słowa i poglądów w polsce... wszystko można, a nic nie można. Paradoks.

Eles

Szkola katolicka opiera swoje nauczanie na katolickiej moralnosci! Wiec jesli ktos chce tam chodzic to musi sie podporzadkowac.

Eles

Sorry ale jesli ktos sie decyduje na katolicka szkole to powionien wiedziec co to sa katolickie wartosci. Mogl isc do normalnej publicznejszkoly a nie katolickiej to by go nie wyrzucili.

alek

Decydując się na naaukę w tej szkole musisz zaakceptować wartości chrześcijańskie-tam nie ma mowy o narkotykach. Jeśli popierasz legalizacjię posiadania narkotyku - marihuany to nie widzę przeszkód aby uczyć się w szkole która to akceptuje. Zpewnością jest wiele szkól popierających twoje poglądy.

zdegustowana

Ciemnogrod

Zośka

Całkowicie popieram decyzję ksiedza dyrektora. Szkoła opiera się na wartościach chrześcijańskich a poglądy kolegi Damiana odbiegają od tych wartości.Najwięcej szumu zrobi sie teraz koło tego,że zrobił to ksiądz bo nasze społeczeństwo uwielbia robić szumy wokół osób duchownych.A kolegę Damiana proszę aby przyjrzał się człowiekowi uzaleznionemu od narkotyków takiemu który dla "działki "jest w stanie zabić ,popatrzeć w oczy konającemu ktory się zaćpał i zabaczyć rozpacz najbliższych.... Chyba Drogi Mlodzieńcze zbyt malo wiesz o narkotykach skoro domagasz się ich legalizacji myślę że tak maprawdę chodzi wam o zwrocenie uwagi na siebie..... Nie tędy droga do wolności

?

Szkoła tez ma konstytucyjne prawo do bronienia swoich wartości... Inni uczniowie też...

edyta

jak dla mnie każdy ma prawo do demonstracji tego co uważa za słuszne! wiec rekcja szkoły jest absurdalna:(

Rodzic

Gówniarzowi ktoś przewrócił w głowie . Jest bardzo pewny gdyż na pewno stoją zanim jakieś osoby , którym chodzi o zadymę. Słusznie postąpił Ksiądz Dyrektor . To jest Szkoła Katolicka i pewne zasady obowiązują . Jeżeli nie chce przestrzegać tych zasad to niech sobie szuka innej szkoły. Ma czas to niech chodzi wokół brudnego Rynku w Czarnym Dunajcu i tam niech protestuje.

Xdc

No to już jest jakiś rodzaj dyskryminacji , nie popieram legalizacji marihuany lecz każdy ma prawo do odmiennych poglądów.

baba

Szkoła prywatna, idź do publicznej i koniec. Tego jeszcze brakowało, żeby uczniowie szkół prywatnych dyktowali jej właścicielowi, co ma myśleć i jakie mieć poglądy. To "konstytucyjne prawo do wolności poglądów". W szkołach publicznych już jest pochrzanienie pojęć. Szkoły prywatne, to ostatnia deska ratunku.

felek

Ten Świat już całkiem do góry nogami się przewraca!!!Marsz Wyzwolenia!!!! kpiny, młodym ludziom już całkiem w głowach się........... li !!!

krysia

ładna bluza

em

Popieram derekcję liceum, to jeszcze osoba niepełnoletnia. To co ten Jaworski wymyśli jak skończy 18 lat - strach pomyśleć. Za moich czasów wylatywało się z liceum za papierosy.Sa prawa i obowiązki, a ten młodzieniec ma prawo i obowiązek uczyć się, a nie myśleć o narkotykach. Ciekawe czy on chciałby aby jego dziecko w przyszłości robiło to co jego tatuś teraz?

PasterzPPP

Oczywiście Instytucja KK pcha palce między drzwi myśląc że panuje nad zawiasami. Trzeba sprawdzić czy to jest zgodne z prawem, sąd by nie zaszkodził. Ani marsz wyzwolenia konopi w NT.

Wydra

Za poglady i walczeni o swoje prawa nie tylko człowiek dowiaduje sie ze jest złym uczniem, ale również złym pracownikiem, niedobrym kolegą i zakała świata. Moze weszcie dyrekcja szkół czy zakłady pracy zapoznaja się z dyrektywa Unii Europejskiej o zakazie dykryminacji za poglady, religie i walke swoje prawa. Trzymam za ciebie chłopcze kciuki!!!!!!

ZNE

dobrze tak ćpunowi. chodzi do katolickiej szkoły czyli do szkoły wyznaniowej która ma prawo do usuniecia ucznia ze szkoły kiedy jego postawa jest nie zgodna z założeniami wiary katolickiej a nie watpliwie propagowanie jakich kolwiek narkotyków to łamanie 5 przykazania. Gdyby chciało mu sie troche czasu poswiecic na pzeczytanie statutu szkoły wiedziałby że stoi na przegranej pozycji

dodaj komentarz